BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ganoderma lucidum Reishi Linchzhi gydymui

Posted by Andrejus on 02 Sau 2014

Ganoderma lucidum Rieshi

Ganoderma lucidum Rieshi

Reishi (lot. Ganoderma lucidum, tikrinis blizgutis - Linchzhi)

Išvertus iš kinų kalbos („ling” - dovana, „zhi” - jėga) reiškia jėgos dovaną, kurią suteikia šis grybas. Grybas kai kuriuose šaltiniuose dar vadinamas reiši vardu.
Pirmą kartą istorijoje Linčži grybas buvo paminėtas daugiau kaip prieš 2400 m. valdant Šu dinastijai. Pirmasis Linčži grybą detaliai aprašė istorijoje žinomas žolininkas - imperatorius Šen Nong (III-II a. pr. Kr.): „Jo skonis kartus, tačiau jis visiškai netoksiškas, jis pašalina patogeninių veiksnių susikaupimus krūtinės srityje ir pagerina širdies ir psichinės veiklos Qi (energijos srautą), jis tonizuoja blužnies darbą, didina išmintį, gerina atmintį, ilgai vartojant grybą, kūnas tampa lengvas ir nesenstantis, grybas prailgina gyvenimą, turi dvasinių galių, o taip pat vartojant grybą, atsiskleidžia žmogaus prigimtis - shen, atrandama tikroji nemirtingos dvasinės būtybės prigimtis”.

Imperatorius priskyrė Linčži aukštesnės klasės grybams, kurie gali būti vartojami nuolat nesukeldami šalutinio poveikio žmogaus organizmui. Taip pat šiam aukštesnės klasės grybui buvo priskirtos sveikatos užtikrinimo, gyvenimo palaikymo ir prailginimo savybės. Buvo tikima, kad grybas padeda harmonizuoti kūną, protą ir dvasią, turi nemirtingumą suteikiančių savybių.

Senosiose Kinijos gydymo knygose rašoma kad šis grybas pasižymi visais penkiais skoniais: kartus, saldus, aštrus, sūrus ir rūgštus.
Šie skoniai atitinka pagrindinius 5 vidaus organus - širdį, inkstus, kepenis, plaučius ir blužnį ir visus juos vienu metu tonizuoja.
Medicininės Linčži savybės
Cheminė Linčži sudėtis yra labai turtinga.
Baltymuose yra visų nepakeičiamųjų ir labiausiai paplitusių pakeičiamųjų aminorūgščių bei amidų, kurie yra ypatingai būtini smegenų veiklai.
Riebaluose daugiausia yra polinesočiųjų riebalų rugščių, kurių žmogaus organizmas pats nesistetina. Polinesočiosios riebalų rūgštys suaugusiųjų organizme mažina cholesterolio, trigliceridų koncentraciją kraujyje, stabdo aterosklerozės atsiradimą, todėl yra svarbios širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikai. Jos mažina uždegimines organizmo reakcijas, todėl gerina reumatoidinio artrito, atopinio dermatito, opinio kolito ir kitų uždegiminių ir autoimuninių ligų eigą.
Linčži grybuose yra daug vitaminų (daugiausiai C ir D) bei mineralų (kalcio, fosforo bei geležies).
Palyginus su kitomis vaistažolėmis ir grybais, Linčži sudėtyje veikiantys polisacharidai yra aktyvesni. Be to tik šios rūšies grybai yra triterpenoidų grupės (ganoderų rūgščių, kurios pasižymi antialerginiu poveikiu ir pagerina deguonies pasisavinimą) šaltinis. Triterpenoidai taip pat skatina protinį ir fizinį darbštumą bei šalina nuovargį.
Ganoderma lucidum turi daugiau nei 150 antioksidantų ir augalinių maisto medžiagų ir yra vienas iš tobuliausių mitybos produktų randamų gamtoje.

Dėka polisacharidų ir riebalų substancijų (ergosterinų), Linčži grybai pasižymi apsauginiu priešvėžiniu veikimu. Polisacharidai aktyvina makrofagus ir T-limfocitus, stimuliuoja interferoną, užkertantį kelią virusų dauginimuisi, ir gerina ląstelių imuninį atsaką. Linčži taip pat turi ir terpenoidų, kurie didina atsparumą stresui, skatina superoksidismutazės (superoksido pervedimo į vandenilio peroksidą žmogaus organizme) veikimą, neleidžia kauptis laisviesiems radikalams.

Reishi turi tonizuojamųjų ir adaptogeninių savybių.

Tonizuojamasis grybo poveikis sustiprina organizmą, o adaptogeninis - padeda įveikti stresą, pageriną galvos ir stuburo smegenų kraujotaką, padeda geriau aprūpinti deguonimi bei maisto medžiagomis nervų ląsteles, regeneruoja pažeistas galvos smegenų ląsteles. atnaujina jų sąveiką bei pagreitina informacijos perdavimą. Preparatas sėkmingai vartojamas esant galvos ir stuburo smegenų kraujotakos sutrikimams, taip pat ir po patirtų insultų, ir išsėtines sklerozes.

Gerina nuotaika, padidiną darbingumą, ištvermė, padidina intelektą bei gebėjimus mokytis, gelbėja studijuojantiems
Produktai iš šio grybo sveikatinimuisi rekomenduojami visiems, ir sveikam žmogui ir siekiančiam būti sveikų.
Daugiau informacijos apie grybus paspauskite nuoroda fungoterapija

Grįžti į pradžią

Patiko (0)

Rodyk draugams

Comments

Comments are closed.

  • fohow: http://sveikite.lt/straipsnis/slakai-ir-organizmo-uzterstuma...
  • fohow: http://sveikite.lt/fungoterapija-kordicepsas-reishilinchzh...
  • kordicepsas: http://sveikite.lt/fitoterapija-fungoterapija-akupunktura-ry...
  • Tanesha Mays: It is perfect time to make some plans for the future and it'...
  • Real Estate Lewes Delaware: then you would more accurately say you wouldnt put stock int...